در این مقاله به سوال های شما درباره  درست کردن بستنی با دستگاه بستنی پاسخ می دهیم تا بتوانید بهترین نتیجه را از دستگاه بستنی کسب کنید. بستنی خانگی طعم بسیار لذیذی دارد و به شما این امکان را می دهد که در درست کردن بستنی ماجراجویی های بیشتری در طعم آن داشته باشید، یا حتی به دلیل رژیمی که دارید مقدار شکر موجود در بستنی را کنترل کنید. دو نوع دستگاه بستنی وجود دارد، بنابراین شناخت این موضوع که کدام نوع دستگاه بستنی بیشتر مناسب نیازهای شما می باشد اولین قدم در ساخت بستنی خانگی می باشد.

حالا این سوال را می پرسیم که چطور می توان با دستگاه بستنی کار کرد؟ نخست باید به این نکته اشاره کنیم که جواب این سوال بستگی به نوع دستگاه بستنیی که دارید می باشد. اگر دستگاه بستنی با کاسه قابل یخ زدن دارید، باید ابتدا کاسه را در فریزر به مدت ۱۲ الی ۲۴ ساعت قرار دهید، سپس مایه بستنی را داخل آن ریخته و قبل از روشن کردن آن، دستگیره‌ را در جای خود قرار دهید. اگر دستگاه بستنی شما فریزر داخلی دارد فقط کافی است دستگاه را روشن کنید و چند دقیقه صبر کنید. در هر دو مورد باید ابتدا مایه بستنی را درست کنید. دستگیره موجود در دستگاه مایه را به هم میزند در حالی که کاسه موجود مایه را فریز می کند. اکثر دستگاه های بستنی ساز دارای دریچه ای می باشند تا روند پیشرفت کار را مشاهده کنید. پس از حدود ۳۰ الی ۴۰ دقیقه ، بستنی نرم و لذیذ در دستان شما خواهد بود. بعضی از دستگاه های بستنی ساز ، بستنی نرمی را تولید می کنند که باید آن را یک الی دو ساعت در فریزر قرار دهید تا آماده استفاده شود.

ساخت بستنی با دستگاه بستنی چقدر طول می کشد؟ بر اساس دستور تهیه بستنی و دستگاه بستنی مورد استفاده معمولا ۲۵ الی ۴۰ دقیقه طول می کشد. مگر آنکه دوست داشته باشید بستنی شما بسیار نرم باشد. در این حالت باید ۲ الی ۴ ساعت در فریزر قرار دهید، در غیر این صورت بستنی پس از بیرون آمدن از دستگاه بستنی سریعا آب می شود. مزایای دستگاه بستنی این است که دستگیره موجود تمام کار سخت درست کردن بستنی را انجام می دهد.

لازم به ذکر است که این مقالات در مورد دستگاه بستنی خانگی می باشند و این مطالب تنها برای اطلاعات بیشتر شما در این مورد است و این مجموعه تنها ارائه دهنده دستگاه های ساخت بستنی صنعتی می باشد.

با ما همراه باشید تا در مقالات آتی به سوالات بیشتری پاسخ دهیم تا مشکلات بسیاری از افراد با دستگاه بستنی و روش ساخت بستنی حل شود.

درباره دستگاه بستنی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 3 × دو =